Pelikan Bildirisi

Değerli dostlar,

Pazar akşamı “pelikan dosyası” adlı bir blog sayfası üzerinden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yönelik çeşitli iddiaların yayınlandığını hep beraber gördük ve şahit olduk. Burada madde madde iddiaları incelemeyeceğim. Birilerine kin de kusmayacağım. Peki, ne söyleyeceğim, hadi başlayalım.

Açık söylemek gerekirse “Pelikan Bildirisini” kimin yazdığı beni ilgilendirmiyor. Tarafsız ve akılcı düşünen biri bildiriyi okuduktan sonra ilk şu soruyu sorar; “Acaba yazılanlar doğru mu?”

Bir süredir Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki diyalog da problem olduğu dillendiriliyordu. Ben bunla da ilgilenmiyorum. Bunla ilgilenen kim mi? Paralelin, CHP-HDP-PKK homojen bloğunun, yurt içi ve yurt dışındaki Türkiye ve Erdoğan düşmanı kliklerin ta kendileri. Sayın Davutoğlu bu bloğun ilgisine neden düştüğünü sorgulamalı bence.

Değerli dostlar,

Beni ilgilendiren konu “Başkanlık Sistemi”, beni ilgilendiren dert “Yeni Anayasa’dır.” Bizi ilgilendiren Erdoğan ve onun temsil ettiği davadır. Erdoğan bugün milleti temsil ediyor. Türkiye ve Erdoğan bugün ümmetin yeniden bir araya geliş umudunu temsil ediyor. Şunu unutmamak gerekir ki bugün Erdoğan’ın karşısında yer alan işte tüm bu saydıklarımın karşısındadır anlamına geliyor.

Bildiri aslında bir anlamda karşımıza dikilmeyin mesajı. Ben bu mesajı şöyle okuyorum. Davutoğlu Erdoğan’a rağmen çok güçlü bir “Başkanlık Sistemi” mesajı vermiyor. Bu davranışıyla da tepki çekiyor. Yazıda bahsedilen “Reisçilerin”, millet ve ümmet olduğunu ve onların da isteğinin “Başkanlık Sistemi” olduğunu idrak etmek gerekiyor.

Erdoğan ısrarla “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa” derken, Davutoğlu AK Parti’yi bu hedefe yönlendirmekte yetersiz kalıyor ya da yetersiz davranıyor. Dostlar, Erdoğan Özal değil, olmamalıdır. AK Parti de ANAP. Temcit pilavı gibi kaderleri tekrarlamanın ne anlamı var anlamış değilim. Davutoğlu, AK Parti ve aynı yolda yol yürüyenlerin bir araya gelip “Başkanlık Sistemi” hedefine doğru güç birliği yapmaları gerekmektedir. Beyler “Gençlik” sadece “Yeni Anayasa” değil “Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa” istiyor. Bu mesajı anlayan anladı. Kafanızı taşlara vurmamak için, reise uymanız gerekiyor.

Başkanlık Sistemi, Erdoğan’ın şahsi meselesi değildir. Türkiye’yi koalisyon virüsünden ilelebet kurtaracak, 2023-2053-2071 hedeflerine hızlıca taşıyacak bir yarış atıdır. Bunu unutmamak lazım. Şahısla derdi olanlar, seçim sandıklarına ve tarihin tozlu sayfalarına gömülürler. Umarım mesaj alınmıştır…

Allah’a emanet olun…

Yayın Tarihi: 02.05.2016

Kaynak: http://genclerinsesi.com/yazarlar/erdem-eren/pelikan-bildirisi/531/

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir